Genta Hodo
Genta Hodo
24 Tetor 2023
I famshëm pas vdekjes – një tregim nga Genta Hodo
Genta Hodo
Genta Hodo
7 Shtator 2023
A little time for poetry
Genta Hodo
Genta Hodo
26 Maj 2023
E gjithë Tirana është një kafene poshtë shtëpisë
Genta Hodo
Genta Hodo
1 Shkurt 2023
Shkruajta një poezi. Pastaj i kërkova ChatGPT-së që ta shkruante. Ja kush doli më robot nga ne të dy.
Genta Hodo
Genta Hodo
14 Janar 2023
Kur nuk ndihesh fare mirë
Genta Hodo
Genta Hodo
3 Dhjetor 2022
Një fjalë për cigaret
Genta Hodo
Genta Hodo
10 Shtator 2022
Horizonte të lumtura
Genta Hodo
Genta Hodo
7 Shkurt 2022
S’ka më rëndësi- nga Wendy Morava
Redaksia Pergjumesh
Redaksia Pergjumesh
3 Shkurt 2022
Kërthiza- nga Wendy Morava
Genta Hodo
Genta Hodo
2 Shkurt 2022
Një grua- Juana de Los Reyes
Genta Hodo
Genta Hodo
25 Janar 2022
Pse nuk shkruaj poezi
Genta Hodo
Genta Hodo
19 Janar 2022
Tabuja e shek. 21 nuk është divorci, por largimi nga puna
Genta Hodo
Genta Hodo
17 Janar 2022
Genta Hodo
Genta Hodo
16 Janar 2022
Kapitulli 3: Një këngë shprese
Genta Hodo
Genta Hodo
4 Janar 2022
Kapitulli 2: Kënga e Orave të Verdha
Genta Hodo
Genta Hodo
1 Janar 2022
5 gjërat që më mësoi 2021-shi
Redaksia Pergjumesh
Redaksia Pergjumesh
9 Dhjetor 2021
Pasiguria- nga Dea Hodo
Genta Hodo
Genta Hodo
2 Dhjetor 2021
Integrimi i Shqipërisë në BE, një dritë në fund të tunelit apo një rreth tjetër i ferrit të Dantes?
Genta Hodo
Genta Hodo
2 Dhjetor 2021
Filmat vizatimorë, stereotipet dhe nënvlerësimi i figurës femërore
Genta Hodo
Genta Hodo
2 Dhjetor 2021
E shkuar jo e harruar…
Genta Hodo
Genta Hodo
1 Dhjetor 2021
Kapitulli 1: Kënga e Gjonit
Redaksia Pergjumesh
Redaksia Pergjumesh
30 Nëntor 2021
Për dënimin me vdekje- nga Briselda Kumanaku
Redaksia Pergjumesh
Redaksia Pergjumesh
30 Nëntor 2021
Mbi ateizmin- nga Martin Fecani
Redaksia Pergjumesh
Redaksia Pergjumesh
28 Nëntor 2021
Aspak origjinalë
Redaksia Pergjumesh
Redaksia Pergjumesh
28 Nëntor 2021
Jeto
Redaksia Pergjumesh
Redaksia Pergjumesh
27 Nëntor 2021
Rrëmbehem drejt së naltës
Genta Hodo
Genta Hodo
25 Nëntor 2021
Të premtet për party, të hënat për mbrëmje poetike në mes të Tiranës
Redaksia Pergjumesh
Redaksia Pergjumesh
24 Nëntor 2021
A po korruptojnë mediat sociale idenë e demokracisë?
Redaksia Pergjumesh
Redaksia Pergjumesh
24 Nëntor 2021
Fake News në Facebook
Redaksia Pergjumesh
Redaksia Pergjumesh
24 Nëntor 2021
Të rrish a të mos të rrish; kjo është çështja
Genta Hodo
Genta Hodo
23 Nëntor 2021
Përgjumësh nuk ka për të qenë kurrë një portal
Genta Hodo
Genta Hodo
15 Tetor 2021
Si të mos jesh një trushpëlarë: arsye përse të bëhesh shkrimtar është OK
Genta Hodo
Genta Hodo
30 Shtator 2021
“Investo tek femra jote”, manifesti më i lartë i Lacikulturës
Hersi Matmuja
Hersi Matmuja
30 Shtator 2021
Hate Ora dhe artizanati i Kukësit!
Genta Hodo
Genta Hodo
28 Shtator 2021
“Nuk je për Shqipëri”, nuk është një kompliment!
Genta Hodo
Genta Hodo
1 Shtator 2021
Kush?
Genta Hodo
Genta Hodo
16 Gusht 2021
VIP-at shqiptarë në garë me njëri-tjetrin, secili me portal të vetin
Genta Hodo
Genta Hodo
29 Korrik 2021
“Kënga e Çobanit”: thirrja e malluar e gruas, duhet të jetë e të gjithë shqiptarëve
Genta Hodo
Genta Hodo
15 Korrik 2021
Nuk është kurrë vonë për të filluar së dëgjuari KOKËN
Genta Hodo
Genta Hodo
9 Korrik 2021
Dhurata e mrekullueshme që më dha Kadareja dhe pse nuk kam dashur ta tregoj
Genta Hodo
Genta Hodo
25 Qershor 2021
Disa parashikime për të ardhmen që mund t’ju çudisin, por për të cilat shkenca vë dorën në zjarr
Genta Hodo
Genta Hodo
24 Qershor 2021
Anoreksia sociale
Genta Hodo
Genta Hodo
24 Qershor 2021
Identiteti “qorre”: Si syzet të ndryshojnë imazhin që ke për veten
Genta Hodo
Genta Hodo
23 Qershor 2021
Këngë të reja për ju që fiksoheni gjithë ditën me një këngë
Genta Hodo
Genta Hodo
22 Qershor 2021
Si të mos jesh një i shpëlarë nga trutë
Genta Hodo
Genta Hodo
2 Qershor 2021
Njëhsim
Genta Hodo
Genta Hodo
24 Maj 2021
Cili do të kishte qenë fati i Gjonit, Duas, Bebes dhe Ermal Metës po të kishin jetuar në Shqipëri?
Hersi Matmuja
Hersi Matmuja
24 Maj 2021
“Musica Nuda” nuk është një kafaz!
Rezi Matmuja
Rezi Matmuja
14 Maj 2021
BMW, tingulli i M elektrik i krijuar nga Hans Zimmer
Hersi Matmuja
Hersi Matmuja
14 Maj 2021
EbbaneSis, nga spektakli me Massimo Ranieri-n tek opera “Così fan tutte” e Mozart-it!
Genta Hodo
Genta Hodo
12 Maj 2021
Super Giveaway! Dhurojmë të vërtetat mbi giveaway-t: a fitohet, kush fiton dhe sa fiton
Genta Hodo
Genta Hodo
12 Maj 2021
Degjenerimi i Ellen DeGeneres Show: Pas 18 vitesh, merr fund spektakli
Rezi Matmuja
Rezi Matmuja
11 Maj 2021
Ata do të vazhdojnë të “qeverisin” e të vrasin gratë “e tyre” nën driten e diellit. Deri kur?
Genta Hodo
Genta Hodo
11 Maj 2021
Anulohen Golden Globes, shkak racizmi dhe seksizmi
Genta Hodo
Genta Hodo
8 Maj 2021
Tess Holliday kryqëzohet pasi tha se ka anoreksi
Genta Hodo
Genta Hodo
8 Maj 2021
Gratë po bëjnë “blerje për inat” pas COVID-it dhe ja çfarë blejnë
Hersi Matmuja
Hersi Matmuja
7 Maj 2021
“Janelas”, tinguj në dritare!
Rezi Matmuja
Rezi Matmuja
6 Maj 2021
Po, Maluma do te vije ne Tirane: Zbulohet zyrtarisht data e re
Rezi Matmuja
Rezi Matmuja
6 Maj 2021
Emancipimi i gruas shqiptare
Rezi Matmuja
Rezi Matmuja
5 Maj 2021
Gjykata në Kinë urdhëron burrin të paguajë gruan për punët e shtëpisë!
Rezi Matmuja
Rezi Matmuja
4 Maj 2021
Ursula Von der Leyen: “A do të kishte ndodhur sikur të kisha veshur kravatë?”
Genta Hodo
Genta Hodo
3 Maj 2021
MET Gala si kurrë më parë: Paria e gjeneratës Z në krye të vendit
Rezi Matmuja
Rezi Matmuja
3 Maj 2021
Kam frikë, thirrje kundër vrasjeve dhe zhdukjeve të grave dhe vajzave në Guatemalë
Rezi Matmuja
Rezi Matmuja
2 Maj 2021
FEDEZ, CENSURA DHE KONCERTI I 1 MAJIT NE ITALI
Hersi Matmuja
Hersi Matmuja
29 Prill 2021
Kompozitori arbëreshë Salvatore Frega, në Festivalin Puccini!
Rezi Matmuja
Rezi Matmuja
28 Prill 2021
Webhelp hap zyrat në Shqipëri!
Genta Hodo
Genta Hodo
28 Prill 2021
Përse festoni, zotërinj?
Genta Hodo
Genta Hodo
14 Prill 2021
Dhurata e mrekullueshme e kohës
Genta Hodo
Genta Hodo
3 Prill 2021
Si t’i mbijetosh një kafeje
Genta Hodo
Genta Hodo
3 Prill 2021
Qyteti është thuajse bosh e megjithatë brenda meje ka makina që rendin
Genta Hodo
Genta Hodo
31 Mars 2021
Tani s’ka kohë as për të ndrequr gabimet e shpejtësisë në një sms
Hersi Matmuja
Hersi Matmuja
30 Mars 2021
Ravel, il mio eroe!
Irda Haruni
Irda Haruni
28 Mars 2021
Gabimet që s’duhet të bëjmë më me vajzat shtatzënë apo nënat e reja
Hersi Matmuja
Hersi Matmuja
26 Mars 2021
Ilaria_F e il ‘Collasso’
Genta Hodo
Genta Hodo
26 Mars 2021
Të vdesësh në punë apo të vdesësh në shtet? Nuk është rasti i shqiptarëve
Irda Haruni
Irda Haruni
23 Mars 2021
Sikur ta dinte e dashura e Bell…
Rezi Matmuja
Rezi Matmuja
22 Mars 2021
Burri im është shume i mire, lan edhe enet.
Hersi Matmuja
Hersi Matmuja
22 Mars 2021
Il “la” è la magia!
Genta Hodo
Genta Hodo
9 Mars 2021
Po ti, çfarë do të bëhesh kur të plakesh?
Hersi Matmuja
Hersi Matmuja
9 Mars 2021
Fizarmonika, rrëfyesja ime, Itaka ime!
Genta Hodo
Genta Hodo
3 Mars 2021
Dypunësimi, “sëmundja” e re e shoqërisë shqiptare
Genta Hodo
Genta Hodo
18 Shkurt 2021
Trupit tim
Irda Haruni
Irda Haruni
5 Shkurt 2021
Dilema shekspiriane
Genta Hodo
Genta Hodo
3 Shkurt 2021
Sikur në vend të Teas të ishin politikanët
Irda Haruni
Irda Haruni
2 Shkurt 2021
Nëse Kupidi të ka harruar
Irda Haruni
Irda Haruni
29 Janar 2021
Problemi pa emër pas buzëqeshjes së Monalizës
Genta Hodo
Genta Hodo
28 Janar 2021
Kadare’s Crystal- Translated to english by Genta Hodo
Irda Haruni
Irda Haruni
28 Janar 2021
Profecia
Irda Haruni
Irda Haruni
26 Janar 2021
Pse u ndamë?
Genta Hodo
Genta Hodo
25 Janar 2021
Albi ka të drejtë, shumë të drejtë!
Genta Hodo
Genta Hodo
12 Janar 2021
Fluturim për Tiranë
Irda Haruni
Irda Haruni
9 Janar 2021
Oh Baby!!!
Irda Haruni
Irda Haruni
4 Janar 2021
Detox-i Walden
Genta Hodo
Genta Hodo
4 Janar 2021
Dikush të më gjejë si e quajmë në shqip muzikën e bërë mirë
Genta Hodo
Genta Hodo
1 Janar 2021
6 gjërat që m’i mësoi 2020-a
Hersi Matmuja
Hersi Matmuja
28 Dhjetor 2020
Faleminderit Migjenit
Rezi Matmuja
Rezi Matmuja
28 Dhjetor 2020
PO HË SE FEMËR JE
Irda Haruni
Irda Haruni
27 Dhjetor 2020
Si duhet të sillem që të dukem një femër e sigurtë dhe tërheqëse?
Jacopo Conoci
Jacopo Conoci
26 Dhjetor 2020
Albeggiasse la luna
Hersi Matmuja
Hersi Matmuja
26 Dhjetor 2020
Auguro
Hersi Matmuja
Hersi Matmuja
26 Dhjetor 2020
Uroj
Irda Haruni
Irda Haruni
25 Dhjetor 2020
91 Krishtlindje më parë
Jacopo Conoci
Jacopo Conoci
21 Dhjetor 2020
Come
Jacopo Conoci
Jacopo Conoci
20 Dhjetor 2020
IMAGO 1.0
Irda Haruni
Irda Haruni
19 Dhjetor 2020
Edhe ti quhesh Ema?
Irda Haruni
Irda Haruni
18 Dhjetor 2020
Cfarë duhet të ndryshoj tek vetja?
Genta Hodo
Genta Hodo
17 Dhjetor 2020
Për papërgjegjshmërinë e të folurit në publik
Irda Haruni
Irda Haruni
17 Dhjetor 2020
Përralla me princesha
Genta Hodo
Genta Hodo
16 Dhjetor 2020
Varianti me ulje i “Përputhen” nuk duhet humbur kurrsesi
Genta Hodo
Genta Hodo
16 Dhjetor 2020
Dita e fundit
Genta Hodo
Genta Hodo
16 Dhjetor 2020
Rrëfenjë klasike nga një lagje e largët
Genta Hodo
Genta Hodo
16 Dhjetor 2020
Martesa
Genta Hodo
Genta Hodo
16 Dhjetor 2020
E vogël, shtëpia ishte gjithë bota ime
Genta Hodo
Genta Hodo
16 Dhjetor 2020
Unë po prisja verën
Genta Hodo
Genta Hodo
15 Dhjetor 2020
Ju prezantoj me Përgjumësh
Jeta Funit
Ne jemi…
Kryefaqe
Rubrikat
Kontakt

Regjistrohu për të rejat e fundit

Duke paraqitur detajet tuaja ju pranoni përdorimin e tyre në përputhje me Politika e privatësisë.